ZHT Group

ZHT Group

Firma ZHT Group s.r.o. je ryze česká společnost.Především se zabývá vývojem a výrobou plastových nástaveb hasičských a speciálních vozidel, plovoucích čerpadel AMPHIBIO a jiných plastových výrobků. Díky mnoholetým zkušenostem vedení firmy ZHT v oblasti automobilových nástaveb a hasičské techniky a patří mezi významné výrobce mobilní hasičské techniky. Firma disponuje moderním výrobním závodem s technologií číslicově řízenou linkou na výrobu plastových nástaveb vozidel z vysoce odolného recyklovatelného plastu.

Díky této špičkové technologii vyrábíme různé modifikace plastových
• velkých speciálních nástaveb, velkoobjemových cisteren na jakýkoliv automobilovém podvozku
• malých automobilových nástaveb do 3,5 t pick-up, vestavby
• kontejnerů pro speciální zásahy
• nádrží od 500 l - 25 000 l dle požadavků zákazníka

Vysoký důraz klade na kvalitu výrobků a na vývoji hasičské techniky spolupracuje se světoznámými výrobcí hasičské techniky jako s japonskou společností TOHATSU nebo americkou firmou PARATECH, které rovněž na tomto trhu zastupuje. Firma má zavedený integrovaný systém dle ISO 9001 a ISO 14001 a vlastní řadu průmyslových vzorů a patentů.

 
Technologie NOVÁ GENERACE PLASTOVÝCH AUTOMOBILOVÝCH NÁSTAVEB

Naše firma ZHT Group s.r.o. v uvádí na trh novou generaci plastových nástaveb, které znamenají revoluci v oblasti speciálních nástaveb.
Vyrábíme speciální nástavby sestavené z vysoce odolného kopolymeru, který vyniká extrémně vysokou pevností a životností. Tento kopolymer je jedinečná a cenově efektivnější alternativa laminátových nebo hliníkových nástaveb.

Naše nástavby ZHT vynikají: vysokou pevností, dlouhou životností, mnohem lepšími fyzikálními vlastnostmi, v neposlední řadě vysokou teplotní odolností, jak proti nízkým, tak vůči vysokým teplotám. Kopolymerové nástavby jsou vysoce odolné vůči praskání tak vůči namáhání s životností až 40 let. Nástavby ZHT z kopolymeru jsou vyráběny tou nejmodernější technologií. 

Technologie

1. Jakékoliv nástavby různých velikostí či tvarů jsou nejprve námi navrhnuty pomoví CAD programů
2. Následně jsou polyprenové desky nařezány pomoví CNC strojů na jednotlivé komponenty
3. Jednotlivé komponenty jsou ohýbány do různých tvarů a následně je nástavba svařena do jednoho celku pomocí specíální technologie sváření
4. Lakování nástavby - aktivační nátěr - vrchní nátěr dle požadovaného odstínu

Výhody plastových nástaveb ZHT

Nízká hmotnost - Ve srovnání s laminátovými a nebo hliníkovými nástavby je nástavba z polypropylenu mnohem lehčí. Přináší nižší náklady na palivo
Odolnost proti korozi a řadě agresivních chemickým látkám - Vhodné výrobu speciálních nádrži pro převoz agresivních látek
Odolné proti nárazu - Extrémně vysoká odolnost proti nárazu, kdy absorbuje veškerou energii, která se dále nepřenáší do dalších částí účelové nástavby
Jednoduchá a levná oprava V případě poškození nástavby se velice jednoduše vyřízne poškozená část plastové nástavby a zpět se navaří část nová bez jakéhokoliv ztráty celkové pevnosti nástavby. V případě většího poškození mohou být jednotlivé moduly vyměněny
Vysoká životnost - Nepraská jako lamináty a nekoroduje jako kov
Zvýšená viditelnost - Polypropylenové desky jsou bílé což napomáhá vyššímu odrazu světla a vyšší viditelnost uvnitř nástavby
Nízké provozní náklady - Díky vysoké životnosti cca 40 let, která může být vyšší než životnost podvozku lze nástavbu opět použít na nový podvozek
Vysoká tepelná odolnost - Nástavby z polypropylenu mají extrémně vysokou odolnost vůči nízkým a vysokým teplotám. Pro srovnání dřív než by začala hořet samotná nástavba chytnou pneumatiky vozidla
100% recyklovatelné - Nástavby jsou 100% recyklovatelné na konci životnosti

Produkty

01 Plastové automobilové nástavby na zakázku

Vyrábíme speciální nástavby sestavené z vysoce odolného kopolymeru, který vyniká extrémně vysokou pevností a životností. Tento kopolymer je jedinečná a cenově efektivnější alternativa laminátových nebo hliníkových nástaveb. Naše nástavby ZHT vynikají: vysokou pevností, dlouhou životností, mnohem lepšími fyzikálními vlastnostmi, neposlední řadě vysokou teplotní odolností jak proti nízkým tak vysokým teplotám. Kopolymerové nástavby jsou vysoce odolné vůči praskání tak vůči namáhání s životností až 40 let. Nástavby ZHT z kopolymeru jsou vyráběny tou nejmodernější technologií.

Katalog ke stažení
 • PA01adj
 • PA02
 • PA03
 • PA04
 • PA05

02 Speciální požární automobily

Vyrábíme speciální nástavby sestavené z vysoce odolného kopolymeru, který vyniká extrémně vysokou pevností a životností. Vyrobíme speciální nástavbu pro malé vozy, velké speciální vozy, vozy s velkokapacitní nádrží na jakémkoliv podvozku. Dodáváme všechny typy speciálních požárních automobilů, od malých záchranářských vozidel, přes speciální dopravní automobily až po velká vozidla převážející vodu k zásahu pro jednotky integrovaných záchranných složek ČR.

Brožura ke stažení
 • CAS01
 • CAS02
 • CAS03
 • CAS04

03 Vestavby speciálních vozidel

Provádíme přestavby jakéhokoliv podvozku automobilu ať již nových nebo starších. Parametry přestavby jsou na základě Vašich požadavků s ohledem na platnou legislativu. Při zpracování 3D dokumentace klademe maximální důraz na skloubení funkčnosti, jednoduchosti a požadavků zákazníka, tak aby automobil včetně přestavby splňoval účel ke kterému byl určen.

Katalog ke stažení
 • VE04
 • VE02
 • VE07
 • VE03

04 Speciální přívěsy a kontejnery

Provádíme přestavby jakéhokoliv podvozku automobilu ať již nových nebo starších. Parametry přestavby jsou na základě Vašich požadavků s ohledem na platnou legislativu. Při zpracování 3D dokumentace klademe maximální důraz na skloubení funkčnosti, jednoduchosti a požadavků zákazníka, tak aby automobil včetně přestavby splňoval účel ke kterému byl určen.

Katalog ke stažení
 • VO01
 • VO02

05Plastové nádrže na vodu a pěnu

Vyrobíme Vám nádrž přesně dle Vašich požadavků jakéhokoliv tvaru od malých 30 l nádrží až po velkoobjemové nádrže 10 000 l. Nádrže určené k vestavbě do zásahových vozidel dle Vašich potřeb, včetně armatur a připojení. Vytvoříme 3D návrh a navrhneme uložení na vozidle pro optimální využití místa a hmotnosti vozidla. Nádrže vyráběné z PP jsou schválené dle hygienických norem, nepodléhají korozi a lze je použít i pro přepravu pitné vody.

Katalog ke stažení

06 Úložné boxy a ostatní plastové výrobky

Naše úložné boxy jsou zde pro Vás. Vyrobíme Vám různé boxy všech velikostí na základě Vaších požadavků. ZHT úložné boxy mají vysokou odolnost vůči vysokým a nízkým teplotám, odolné vůči poškození a delší životnost než běžně vyráběné boxy. Nabízíme komplexní řešení pro skladování a přepravu Vašeho vybavení.

Katalog ke stažení

07 Plovoucí čerpadla AMPHIBIO

Vyvinuli jsme novou řadu plovoucích čerpadel AMPHIBIO. Vyhověli jsme našich zákazníkům po celém světě, a tak můžeme nabídnout malá a velká čerpadla s výkonem od 900 až po 2400 litrů / min. Přinášíme inovaci ve formě přídavných nádrží pro déletrvající čerpání bez starostí. Naše plovoucí čerpadla jsou ideální pro čerpání z míst zatopených vodou, potoků, rybníků a těžko dostupných zdrojů vody.

Produkt v Eshopu

08 Plovoucí sací koš AMPHIBIO

Plovoucí sací koš AMPHIBIO je zařízení k přenosným čerpadlům nebo automobilovým stříkačkám. Toto zařízení je určené k odběru vody přímo z vodní hladiny, na které plave. Jeho použití je téměř všestranné od hašení požárů přes odvodňování či vysoušení mokřin nebo odčerpávání zaplavených prostor. Pomocí tohoto plovoucího sacího koše lze tak využít k čerpaní vody z mokřin, mělčin či mělkých břehů potoků a použít tyto dosud nevyužité zdroje pro zdolávání lesních a jiných požárů případně pro dopravu vody nebo doplňování cisteren.

Produkt v Eshopu

09 CNC obrábění plastů a dřeva / zakázková výroba

Provádíme sériovou, ale i zakázkovou kusovou výrobu jakýchkoliv plošných tvarů včetně materiálu podle požadavků zákazníka (dřevo, plast, MDF, překližky, OSB desky aj). Pracujeme dle výkresové dokumentace dodané předem, nebo dokumentaci sami vytvoříme dle návrhů či dodaného vzorku. Díky tomu jsem schopni v krátkém čase zhotovit i velkosériové zakázky za příznivou cenu.

Ukázka výroby

Přejít do ESHOPU

MONTÁŽNÍ PRACOVNÍK

Kontakt

Hlavní sídlo společnosti:
ZHT Group s.r.o.
Slavíč 119
753 61 Hranice VII

Vedení společnosti:
Jan Smejkal
Výkonný ředitel
reditel@zht.cz

Obchodní oddělení:
Luděk Svoboda
(Evropa, Zahraniční trhy)
Obchodní ředitel
svoboda@zht.cz
tel.: +420 580 582 966
mobil.: +420 602 774 908

Bc. Tomáš Smejkal
(Evropa)
Obchodní manažer
obchod@zht.cz
tel.: +420 580 582 972
mobil: +420 702 088 400

Výrobní oddělení:
Daniel Derli
Výrobní ředitel
vyroba@zht.cz
tel.: +420 580 582 970

Účetní oddělení:
Petra Lakušová
Účetní spolenosti
uctarna@zht.cz
tel.: +420 580 582 964

Webové stránky společnosti:
www.zht.cz
www.zht.cz/eshop
www.plasticvehiclebodies.net

Kontaktní e-mail: svoboda@zht.cz

ZHT Group Facebook

ZHT Group