dotace

DotaceSpolečnost ZHT Group s. r. o. která se řadí k podnikům participujícím v oblasti výroby speciálních přístrojů, zařízení záchranářské a hasičské techniky včetně výroby automobilových plastových nástaveb nové generace, dlouhodobě sleduje cíl zanechávat co nejmenší ekologickou stopu v souvislosti se svou podnikatelskou činností. Z těchto důvodů se rozhodla pro svůj výrobní závod v Hranicích VII – Slavíč 119, 753 61 pořídit inovativní technologie akumulace energie využívající obnovitelné zdroje energie (OZE) včetně 2 ks dobíjecích stanic pro elektromobily.
 
Projekt s názvem Zavedení inovativní technologie akumulace energie s využitím OZE pro efektivní rozvoj elektromobility a pro vlastní spotřebu v podnikatelském areálu ZHT Group s. r. o. byl spolufinancován z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

 2019 03 01

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
Název programu podpory: Nízkouhlíkové technologie – Elektromobilita, akumulace energie a druhotné suroviny
Název projektu: Zavedení inovativní technologie akumulace energie s využitím OZE pro efektivní rozvoj elektromobility a pro vlastní spotřebu v podnikatelském areálu ZHT Group s. r. o.
Jméno žadatele: ZHT Group s. r. o.
Termín realizace: 31. 5. 2017 – 24. 1. 2019
Způsobilé výdaje: 1 159 168,94 Kč
Dotace: 927 335,15 Kč


Popis projektu

Záměrem projektu bylo pořídit inovativní technologie akumulace energie (bateriové úložiště) s využitím obnovitelných zdrojů energie (fotovoltaických panelů) pro nabíjení elektromobilů a pro vlastní potřebu společnosti ZHT Group s. r. o. V rámci projektu došlo k pořízení FV systému o výkonu 19,44 kWp a bateriové úložiště o výkonu 28,8 kWh. FV systém je připojen do distribuční sítě.

Závěry a výsledky:

Z výsledků konaného výběrového řízení na dodavatele došlo k pořízení a instalaci:

a) 72 ks fotovoltaických panelů o výkonu 270 Wp, jež jsou upevněny na speciální hliníkové konstrukci na střeše provozovny o výkonu 19,44 kWp včetně 2 ks měničů, které zajišťují přeměnu stejnosměrného napětí na střídavé třífázové a přímou dodávku vyrobené energie s nafázováním na síť 3 x 230 V/50 Hz.

b) bateriového úložiště: integrovaný bateriový systém s lithiovými bateriemi, který se skládá z 6+6 akumulátorových bloků uložených v temperovaném Racku 19 s celkovou kapacitou 28,8 kWh, které slouží k ukládání nespotřebované vyrobené energie z OZE.

c) 2 ks neveřejných dobíjecích stanic sloužících k dobíjení firemních elektromobilů.

Brožura ke stažení: ZDE

Fotografie realizovaného projektu:

1 3 2

 

 

Společnost ZHT Group s. r. o., která se řadí k podnikům participujícím v oblasti výroby speciálních přístrojů, zařízení záchranářské a hasičské techniky včetně výroby automobilových plastových nástaveb nové generace, která dlouhodobě sleduje cíl zanechávat co nejmenší ekologickou stopu v souvislosti se svou podnikatelskou činností, pořídila dvě bateriová elektrická vozidla a neveřejnou dobíjecí stanici s přispěním evropských dotací.

Projekt s názvem Pořízení dvou elektromobilů a jedné neveřejné dobíjecí stanice pro společnost ZHT GROUP, s. r. o. byl spolufinancován z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Název programu:                             Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost           

Název programu podpory:             Nízkouhlíkové technologie – Elektromobilita, akumulace energie a druhotné suroviny

Název projektu:                                Pořízení dvou elektromobilů a jedné neveřejné dobíjecí stanice pro společnost ZHT GROUP, s. r. o.

Jméno žadatele:                               ZHT Group s.r.o.

Termín realizace:                             29. 5. 2017 – 30. 3. 2019

Způsobilé výdaje:                            782 965 Kč

Dotace:                                             587 224 Kč

  


Popis projektu:                    

Záměrem projektu bylo pořízení dvou bateriových elektrických vozidel a jedné neveřejné dobíjecí stanice. Inovativní technologie byly pořízeny k pracovním účelům zaměstnanců, jednateli a ekonomce podniku. Elektromobily budou primárně využívány k jízdě po městě Hranice a blízkém okolí.

Závěry a výsledky:

Z výsledků konaného výběrového řízení na dodavatele došlo k pořízení:

 1. jednoho bateriového elektrického vozidla v kategorii užitkový vůz – konkrétně vozidla značky NISSAN (model vozu e-NV200)
 2. jednoho bateriového elektrického vozidla v kategorii osobní vůz – konkrétně vozidla značky Hyundai (model vozu KONA Electric)
 3. neveřejné dobíjecí stanice pro elektromobil – konkrétně typu NS2 se dvěma dobíjecími výstupy, která je umístěna v sídle žadatele pro vlastní potřebu.

Fotografie realizovaného projektu:

1 3

Brožura ke stažení: ZDE

 Pic3PIC11PIC10

 

Technologie

1. Jakékoliv nástavby různých velikostí či tvarů jsou nejprve námi navrhnuty pomoví CAD programů
2. Následně jsou polyprenové desky nařezány pomoví CNC strojů na jednotlivé komponenty
3. Jednotlivé komponenty jsou ohýbány do různých tvarů a následně je nástavba svařena do jednoho celku pomocí specíální technologie sváření
4. Lakování nástavby - aktivační nátěr - vrchní nátěr dle požadovaného odstínu

Výhody plastových nástaveb ZHT

Nízká hmotnost - Ve srovnání s laminátovými a nebo hliníkovými nástavby je nástavba z polypropylenu mnohem lehčí. Přináší nižší náklady na palivo
Odolnost proti korozi a řadě agresivních chemickým látkám - Vhodné výrobu speciálních nádrži pro převoz agresivních látek
Odolné proti nárazu - Extrémně vysoká odolnost proti nárazu, kdy absorbuje veškerou energii, která se dále nepřenáší do dalších částí účelové nástavby
Jednoduchá a levná oprava V případě poškození nástavby se velice jednoduše vyřízne poškozená část plastové nástavby a zpět se navaří část nová bez jakéhokoliv ztráty celkové pevnosti nástavby. V případě většího poškození mohou být jednotlivé moduly vyměněny
Vysoká životnost - Nepraská jako lamináty a nekoroduje jako kov
Zvýšená viditelnost - Polypropylenové desky jsou bílé což napomáhá vyššímu odrazu světla a vyšší viditelnost uvnitř nástavby
Nízké provozní náklady - Díky vysoké životnosti cca 40 let, která může být vyšší než životnost podvozku lze nástavbu opět použít na nový podvozek
Vysoká tepelná odolnost - Nástavby z polypropylenu mají extrémně vysokou odolnost vůči nízkým a vysokým teplotám. Pro srovnání dřív než by začala hořet samotná nástavba chytnou pneumatiky vozidla
100% recyklovatelné - Nástavby jsou 100% recyklovatelné na konci životnosti

Produkty

01 Plastové automobilové nástavby na zakázku

Vyrábíme speciální nástavby sestavené z vysoce odolného kopolymeru, který vyniká extrémně vysokou pevností a životností. Tento kopolymer je jedinečná a cenově efektivnější alternativa laminátových nebo hliníkových nástaveb. Naše nástavby ZHT vynikají: vysokou pevností, dlouhou životností, mnohem lepšími fyzikálními vlastnostmi, neposlední řadě vysokou teplotní odolností jak proti nízkým tak vysokým teplotám. Kopolymerové nástavby jsou vysoce odolné vůči praskání tak vůči namáhání s životností až 40 let. Nástavby ZHT z kopolymeru jsou vyráběny tou nejmodernější technologií.

Katalog ke stažení
 • PA01adj
 • PA02
 • PA03
 • PA04
 • PA05

02 Speciální požární automobily

Vyrábíme speciální nástavby sestavené z vysoce odolného kopolymeru, který vyniká extrémně vysokou pevností a životností. Vyrobíme speciální nástavbu pro malé vozy, velké speciální vozy, vozy s velkokapacitní nádrží na jakémkoliv podvozku. Dodáváme všechny typy speciálních požárních automobilů, od malých záchranářských vozidel, přes speciální dopravní automobily až po velká vozidla převážející vodu k zásahu pro jednotky integrovaných záchranných složek ČR.

Brožura ke stažení
 • CAS01
 • CAS02
 • CAS03
 • CAS04

03 Vestavby speciálních vozidel

Provádíme přestavby jakéhokoliv podvozku automobilu ať již nových nebo starších. Parametry přestavby jsou na základě Vašich požadavků s ohledem na platnou legislativu. Při zpracování 3D dokumentace klademe maximální důraz na skloubení funkčnosti, jednoduchosti a požadavků zákazníka, tak aby automobil včetně přestavby splňoval účel ke kterému byl určen.

Katalog ke stažení
 • VE04
 • VE02
 • VE07
 • VE03

04 Speciální přívěsy a kontejnery

Provádíme přestavby jakéhokoliv podvozku automobilu ať již nových nebo starších. Parametry přestavby jsou na základě Vašich požadavků s ohledem na platnou legislativu. Při zpracování 3D dokumentace klademe maximální důraz na skloubení funkčnosti, jednoduchosti a požadavků zákazníka, tak aby automobil včetně přestavby splňoval účel ke kterému byl určen.

Katalog ke stažení
 • VO01
 • VO02

05Plastové nádrže na vodu a pěnu

Vyrobíme Vám nádrž přesně dle Vašich požadavků jakéhokoliv tvaru od malých 30 l nádrží až po velkoobjemové nádrže 10 000 l. Nádrže určené k vestavbě do zásahových vozidel dle Vašich potřeb, včetně armatur a připojení. Vytvoříme 3D návrh a navrhneme uložení na vozidle pro optimální využití místa a hmotnosti vozidla. Nádrže vyráběné z PP jsou schválené dle hygienických norem, nepodléhají korozi a lze je použít i pro přepravu pitné vody.

Katalog ke stažení

06 Úložné boxy a ostatní plastové výrobky

Naše úložné boxy jsou zde pro Vás. Vyrobíme Vám různé boxy všech velikostí na základě Vaších požadavků. ZHT úložné boxy mají vysokou odolnost vůči vysokým a nízkým teplotám, odolné vůči poškození a delší životnost než běžně vyráběné boxy. Nabízíme komplexní řešení pro skladování a přepravu Vašeho vybavení.

Katalog ke stažení

07 Plovoucí čerpadla AMPHIBIO

Vyvinuli jsme novou řadu plovoucích čerpadel AMPHIBIO. Vyhověli jsme našich zákazníkům po celém světě, a tak můžeme nabídnout malá a velká čerpadla s výkonem od 900 až po 2400 litrů / min. Přinášíme inovaci ve formě přídavných nádrží pro déletrvající čerpání bez starostí. Naše plovoucí čerpadla jsou ideální pro čerpání z míst zatopených vodou, potoků, rybníků a těžko dostupných zdrojů vody.

Produkt v Eshopu

08 Plovoucí sací koš AMPHIBIO

Plovoucí sací koš AMPHIBIO je zařízení k přenosným čerpadlům nebo automobilovým stříkačkám. Toto zařízení je určené k odběru vody přímo z vodní hladiny, na které plave. Jeho použití je téměř všestranné od hašení požárů přes odvodňování či vysoušení mokřin nebo odčerpávání zaplavených prostor. Pomocí tohoto plovoucího sacího koše lze tak využít k čerpaní vody z mokřin, mělčin či mělkých břehů potoků a použít tyto dosud nevyužité zdroje pro zdolávání lesních a jiných požárů případně pro dopravu vody nebo doplňování cisteren.

Produkt v Eshopu

09 CNC obrábění plastů a dřeva / zakázková výroba

Provádíme sériovou, ale i zakázkovou kusovou výrobu jakýchkoliv plošných tvarů včetně materiálu podle požadavků zákazníka (dřevo, plast, MDF, překližky, OSB desky aj). Pracujeme dle výkresové dokumentace dodané předem, nebo dokumentaci sami vytvoříme dle návrhů či dodaného vzorku. Díky tomu jsem schopni v krátkém čase zhotovit i velkosériové zakázky za příznivou cenu.

Ukázka výroby

Přejít do ESHOPU

MONTÁŽNÍ PRACOVNÍK

Kontakt

Hlavní sídlo společnosti:
ZHT Group s.r.o.
Slavíč 119
753 61 Hranice VII

Obchodní oddělení:
Luděk Svoboda
(Evropa, Zahraniční trhy)
Obchodní ředitel
svoboda@zht.cz
tel.: +420 580 582 966
mobil.: +420 602 774 908

Bc. Tomáš Smejkal
(Evropa)
Obchodní manažer
obchod@zht.cz
tel.: +420 580 582 972
mobil: +420 702 088 400

Martin Svoboda
(Česká republika)
Obchodní manažer
msvoboda@zht.cz
tel.: +420 580 582 965
mobil.: +420 702 000 885

Petr Kurc
(Česká republika)
Obchodní manažer
msvoboda@zht.cz
tel.: +420 580 582 971
mobil.: +420 601 069 666

Výrobní oddělení:
Daniel Derli
Výrobní ředitel
vyroba@zht.cz
tel.: +420 580 582 970

Účetní oddělení:
Petra Lakušová
Účetní spolenosti
uctarna@zht.cz
tel.: +420 580 582 964

Webové stránky společnosti:
www.zht.cz
www.zht.cz/eshop
www.plasticvehiclebodies.net

Kontaktní e-mail: svoboda@zht.cz

ZHT Group Facebook

ZHT Group